Microweber darmowy CMS
Microweber - CMS w biurze projektowym
Projektowanie stron www za darmo
Dziś poruszę temat luźno związany z oprogramowaniem ActCAD. We współczesnych czasach każda firma potrzebuje strony www.
Strona firmowa w sieci www pełni wielorakie funkcje:
- jest prezentacją firmy.
- jest prezentacją produktów
- stroną sprzedaży
- narzędziem kontaktu z klientami
- stroną aktualizacji produktów
- stroną wsparcia technicznego
i wieloma innymi nie wymienionymi w powyższym zestawieniu funkcjami.
Naprawdę trudno jest znaleźć rozwiązania które są uniwersalne i jednocześnie intuicyjne. Na ogół są to rozwiązania dedykowane do konkretnych celów. Stare przysłowie mówi że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Sam tak kiedyś myślałem, dopóki nie znalazłem i przetestowałem produktu o nazwie Microweber.
Lubię rozwiązania które sam mogę ogarnąć, bo jak ja nie zrozumiem zasady działania to jaką mam gwarancję, że osoba której powierzę wykonanie czegoś wykona pracę poprawnie.
Są pewne założenia, które w moim mniemaniu zawsze muszą być zawarte, aby produkt spełniał moje oczekiwana.
To: lokalizacja interfejsu (lub łatwość lokalizacji interfejsu), czytelność interfejsu, łatwo konfigurowalne wtyczki lub funkcje, stabilność pracy, wsparcie przynajmniej na poziomie życzliwym oraz łatwość przenoszenia i konfiguracji.
Swoją przygodę zacząłem od Wordpress. Pierwsza wersja strony miała dobrą wydajność, zestaw przydatnych wtyczek. Na początku działała bezdotykowo. Jednak z upływem czasu wtyczki przestawały sie dogadywać ze sobą po ich kolejnych aktualizacjach. Tak więc sam przestałem to ogarniać i zlecałem pracę internetowym guru magikom. W mojej głowie zaczęło świtać myśl, że dalej tak być nie może. Rozpocząłem poszukiwania w sieci, czytałem opinie na różnych forach. internet kierował mnie w różne przeciwstawne strony. Po jakimś czasie natknąłem się na informacje o frameworku Laravel. Uzyskane informacje pozwoliły mi dotrzeć do kilku produktów opartych o rozwiązania Laravel. Przy pomocy twórców poszczególnych produktów instalowałem i testowałem ich produkty oparte o ten framework w jego rożnych wersjach.
Tak natknąłem cię na Microweber 1.1. oparty o Laravel 5.4.
I stwierdziłem, że to jest produkt dla mnie.
Stabilny, łatwy w konfiguracji, posiadający zintegrowane moduły: sklepu, bloga, seo, mailingu itd. Chłopaki z Microweber mimo, że zapracowani, starali pomóc mi w konfiguracji i naprawili kilka błędów(za które przeprosili).
Microweber posiada wbudowany kreator stron oraz udostępnia darmowe i płatne szablony. Ma również opcję "zaproponuj funkcję" dzięki której propozycje o największym rankingu są wdrażane w pierwszej kolejności.
Z Microweber 1.1 miałem kilka problemów, nie chciał działać również na niektórych hostingach. jednak nigdy nie żałowałem przejścia z WordPress na Microweber. Używając go szukałem alternatywy przez pewien czas alternatywnych dla niego rozwiązań. Przez ostatnie dwa lata, przetestowałem około 40 CMS ogólnego zastosowania i takich bardziej dedykowanych. Wiele z nich miało wyśmienite funkcje, lecz najczęściej nie występowały wszystkie powyższe na raz. Niektóre rozwiązania działały mega szybko, inne miały przyjaźnie konfigurowalny interfejs. Jednak najczęściej po chwilowym zauroczeniu powracałem do Microweber. Bo dla mnie liczyło się to że ma wiele dobrych funkcji a nie jedną wybitną.
Może ktoś, kto potrzebuje wąskiej specjalizacji CMS byłby zadowolony z alternatywnych rozwiązań. Jednak moim zdaniem tylko Microweber, zapewniał mi wszystko to co sobie życzyłem od CMS. Tak więc pozostałem przy nim mimo jego małych niedociągnięć. No i czekałem cierpliwie na obiecany, nowy Microweber 1.2, który miał być oparty o Laravel 7.
I chłopcy z Microweber nie zawiedli, wydali swój CMS w oparciu o Laravel 8.
Nowsza wersja silnika usunęła wiele z nurtujących mnie niedociągnięć w ich produkcie.
Czy Microweber jest produktem idealnym?
Nie, ale jest produktem bardzo dobrym, o przemyślanej filozofii, intuicyjnym, prostym w administrowaniu, z czytelnym interfejsem w języku polskim. Do ideału moim zdaniem, brakuje mu bardzo niewiele.
Więc, jeżeli szukacie oprogramowania dla swojego sklepu, strony lub blogu, warto go przynajmniej przetestować. Być może jest to produkt dla was, w którym się po prostu zakochacie. Jak działa stary