Filmy instruktażowe CAD
Jak łatwa jest migracja z oprogramowaniem Act CAD?
Każdy użytkownik oprogramowania posiada swoje preferowane narzędzia lub programy używane w firmie, które opanował do perfekcji. Czasami jednak zachodzi potrzeba, by z różnych powodów zmienić platformę.
Wielu klientów zadaje sobie pytanie, czy praca z nowym oprogramowaniem będzie podobna?
Czy wygląd interfejsu pozwoli szybko odnaleźć się?
A co ze składnią poleceń?
Czy będę mógł używać swoich skrótów klawiaturowych?
Odpowiedź jest prosta.
Wielka unifikacja oprogramowania CAD
Na przestrzeni wielu lat różne firmy starały się wypromować swoje własne rozwiązania, jednak na ogół nie spotykało się to z życzliwym przyjęciem klientów.
Klienci oczekiwali unifikacji wyglądu interfejsu, składni poleceń czy skrótów klawiaturowych.
Sytuacja spowodowała wojny licencyjne wśród producentów oprogramowania, a rozstrzygnięcia sądów były często sprzeczne w podobnych sprawach. Bo czy można zastrzec składnię poleceń?
Wygląd interfejsu czy wygląd ikon już jak najbardziej tak. Znany jest przypadek pozwu o wygląd i działanie menadżera wydruku. Niektóre z tych spraw miały jak najbardziej rzeczywiste podstawy prawne, inne były tylko próbą blokowania konkurencji na rynku oprogramowania CAD.
Obecny stan można uznać za zadowalający. Z jednej strony niektóre firmy udostępniają swoje rozwiązania by zapobiec marginalizacji standardów. Z drugiej strony powstały konsorcja firm pracujących nad wspólnymi standardami, by obejść zastrzeżone standardy w sposób legalny.
W wyniku tych prac niemal wszystkie produkty CAD posiadają podobny interfejs typu menu, paski czy wstążka.
Ktoś kto pracował na oprogramowaniu firmy A, bez problemu poradzi sobie z pracą w programach firmy C.
Podobny wygląd ikon, ich podobne zgrupowanie sprawi, że odnajdzie się się bardzo szybko. A różnice wyglądu maja na ogół charakter kosmetyczny.
To samo dotyczy składni poleceń, która jest podobna, a różnice są naprawdę do opanowania w ciągu niemal jednego podejścia.
Oczywiście czasami mamy do czynienia z ilością dodatkowych ustawień, które są zaimplementowane z daną komendą.
W tym przypadku oprogramowanie CAD udostępnia często opcje podpowiedzi poleceń, możliwość klikania poleceń w oknie wiersza poleceń czy inne udogodnienia interfejsu.
Wśród użytkowników oprogramowania CAD są równie tacy, którzy chcieliby poświęcić jednak swój czas na zdobycie dodatkowej wiedzy, lub by uczynić migrację prostszą i lepszą.
Jeden obraz to jak tysiąc słów
Na przeciw potrzebom klientów wyszedł ActCAD, w produktach którego zaimplementowano bazę filmów instruktażowych, umożliwiającą inżynierom pracującym z oprogramowaniem CAD poszerzenie swojej wiedzy.
Nasze samouczki wideo przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.
Biblioteka filmów jest pogrupowana i uporządkowana na kategorie, a filmy w zebrane są tematycznie. Ułatwia to dostęp i naukę.
Większość filmów jest wyposażona również w opis słowny oraz instrukcje głosowe w języku angielskim ułatwiający zrozumienie wykonywanych czynności.
Filmy instruktażowe dostępne są z oprogramowania ActCAD za pomocą polecenia „WEBVIDEOS” dla wszystkich użytkowników naszego oprogramowania.
Dla większego komfortu filmy są odtwarzane z naszych własnych szybkich serwerów danych z wielu globalnych lokalizacji.
Zastosowana technologi CDN pozwala uniknąć problemów występujących w tradycyjnych sieciach związanych z opóźnieniami buforowania lub przesyłania strumieniowego.
Jednak w celu uzyskania dostępu do Biblioteki filmów CAD zalecane jest dobre połączenie internetowe również po stronie odbiorcy.
Filmy są stale aktualizowane.
Baza jest również rozbudowywana o sugestie naszych klientów. Jesteś naszym klientem - napisz na support@actcad.com by zaproponować nowy film, zbieramy sugestie i produkujemy filmy o największej liczbie zgłoszeń.
Wszyscy klienci ActCAD mają również dożywotni bezpłatny dostęp do tej biblioteki filmów instruktażowych CAD.
90 minutowy proces nauki
Baza filmów instruktażowych CAD umożliwia zaplanowanie i wdrożenie nauki obsługi programów CAD oraz nauki nowych funkcji oprogramowania CAD.
Jak dowodzą badania 90 minutowy proces nauki jest pod wieloma względami optymalny dla poznania funkcji oprogramowania oraz nauki ich użytkowania. Pierwszym krokiem jest określenie potrzeb użytkownika w zakresie nauki oraz sporządzenie listy tematów w których wymagane jest poszerzenie wiedzy. Nasze filmy wymagają poświęcenia kilku minut na zapoznanie się z ich treścią. Mogą być odtwarzane wielokrotnie, dowolnie zatrzymywane oraz możliwa jest równoległa praca z oprogramowaniem ActCAD w celu powtórzenia przedstawionych czynności. Więcej informacji znajdziesz w artykule 90-minutowy proces nauki CAD